Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Oceľové dymovody

Oceľové dymovody

Sortiment čiernych dymovodov Karl je natoľko obsiahly , že je možné s ním vyriešiť akékoľvek zaústenie do komína.

Materiál a spracovanie stanovujú dlhodobú teplotnú odolnosť dymovodov na hranici 650 ° C. Krátkodobo až 1000 ° C.

Tesnosť by mala byť kľúčovým parametrom pri výbere výrobku . Je potrebné venovať pozornosť kvalite utesnenie napríklad u revíznych otvorov , či spojov u segmentových kolien.

Aby kolená bola naozaj tesná , je potrebné venovať pozornosť sponám . Aj materiál , z ktorého je vyrobená spona a kvalita skrutky rozhoduje o pevnosti kolená . Príjemné je dotiahnutie spony buď kľúčom , alebo skrutkovačom.

Kľúčovým segmentom pri pripájaní spotrebiča do komína je segmentové nastaviteľné koleno . Koleno musí byť pevné a tesné v každej polohe , do ktorej jej nastavíte . Musia na seba ideálne pasovať aj pri odstránení sťahovacie pásky.

Nie je jednoduché spojiť dva segmenty dymovodu ak nemajú úplne ideálny guľatý tvar . Navyše ak sú dva segmenty eleptické a spojiť sa je podarí , je vysoká pravdepodobnosť netesnosti spoja . Výrobky Karl majú vždy ideálne kruhový prierez.

Redukčný napojenie do keramického komína . Izolačné šnúra celú šírku segmentu zaistí tesnosť a zároveň dobrú dilatáciu redukčného napojenie v šamotovom komíne.

Pri prvom zakúrení použitá farba " Senotherm " nefajčí a neuvoľňuje nepríjemný zápach . Navyše je farba po lakovanie vytvrdená v termické komore . Tým je zabránené poškriabaniu ešte pred montážou dymovodov.

Veľkou výhodou dymovodov Karl je nadštandardné balenie každého segmentu. Dymovody tak vydrží prepravu až na miesto inštalácie bez ujmy. Všetky segmenty sa balia do kartónových krabíc.